Ana Sayfa Uncategorized 21 Şubat 2020 214 Görüntüleme

Milli Savunma Bakanı Hulisi AKAR:ABD’nin Türkiye’ye Patriot batarya desteği olabilir”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da CNN’e verdiği röportajda, “Çünkü bizim ülkemize karşı hem füze tehdidi var hem de bu konuda daha önce yaşanmış bazı olaylar var. ABD’nin Türkiye’ye Patriot batarya desteği olabilir” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulisi AKAR:ABD’nin Türkiye’ye Patriot batarya desteği olabilir”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk’te gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. İdlib‘deki şehit haberinin öncesinde kaydedildiği belirtilen programda Akar, mehmetçiğin can güvenliğiyle alakalı hiçbir sorunun olmadığı, tüm tedbirlerin alındığı değerlendimesinde bulundu. “Rusya ile karşı karşıya gelme niyetimiz yok” ifadelerini kullanan Akar, İdlib konusundaki görüşmelerin süreceğini belirtti. Suriye‘de demokratik bir yönetim olduğunda Türkiye’nin bölgeden çıkacağını söyleyen Akar, “Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır.” dedi.

Türkiye’nin Suriye‘den ne zaman çıkacağına dair bir soruya ise, “Anayasa yapılacak, meşru bir seçim yapılacak, meşru bir yönetim olacak, demokrat bir devlet olacak, herkes yerini alacak, biz de yerimizi alacağız” şeklinde yanıt verdi.

Tema Tasarım |