Ana Sayfa Diğer Sporlar 23 Nisan 2020 79 Görüntüleme

Falcao’nun aldığı ücret olay oldu!

Futbol kulüplerinin koronavirüsten olumsuz etkilendiği günlerde en fazla konuşulan futbolcuların aldığı astronomik maaşlar. Türkiye’de en fazla maaş alan futbolcu olma özelliği taşıyan Radamel Falcao’nun aldığı ücret olay oldu.

Falcao’nun aldığı ücret olay oldu!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Süper Lig’e verilen arada büyük bir mali zarara uğradığı belirtilen Galatasaray, çözüm arıyor.

Başkan Mustafa Cengiz, konu ile ilgili resmi yayın organına yaptığı konuşmada uğranılan zararı belirtmiş ve oyunculardan indirime gitmelerini istediğini dile getirmişti.

DEV ZARAR

Sarı kırmızılı kulübün başkanı, ‘Bu virüs beklenmedik anda geldi, bize darbesi çok büyük oldu. Çoktan çok, azdan az gider. En büyük zararı Galatasaray’a verdi. En yüksek yayın ve seyirci geliri bizdeydi, bizi olumsuz etkiledi. Bu maçların seyircisiz oynanmasının verdiği zarar 105 Milyon TL. Galatasaray bu yüklerin altından kalkacak.’ dedi.

Öte yandan Mustafa Cengiz, konuşmasının devamında ‘Yönetim olarak, belki de son yıllarda ek bütçe istemeden bir yılı bitiren yönetimiz. Tüzüğe göre %5’i geçerseniz, ek bütçe istemek zorundasınız. Tarihte ilk defa gerçekçi bütçeler yaptık ve bütçenin dışına çıkmadan bugüne getirdik. Corona virüsü sonrası yeni bütçe çalışması yapıyoruz, amatörleri de kapsıyor. Yeni bir bütçe hazırlayacağız ve Genel Kurulu’nun önüne getireceğiz.’ dedi.

FALCAO REDDETTİ İDDİASI

Öte yandan Fotomaç’ın haberine göre Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao’nun, yönetimin kendisine sunduğu indirim teklifini etmediği aktarıldı.

KİM NE KADAR KAZANIYOR? İŞTE CEVABI

Muslera 3,5 milyon euro

Okan Kocuk 2.750 milyon TL

Şener Özbayraklı 6 milyon TL

Ahmet Çalık 900.000 euro

Martin Linnes 1.4 milyon euro

Ömer Bayram 400.000 euro

Mariano 2.3 milyon euro

Luyindama 1 milyon 50 bin euro

Saracchi 800 bin euro

Marcao 850.000 euro

Nagatomo 2 milyon euro

Seri 2.8 milyon euro

Adem Büyük 3.5 milyon TL

Selçuk İnan 4 milyon TL

Belhanda 3.350 milyon euro

Donk 1.9 milyon euro

Emre Akbaba 1.750 milyon euro

Jimmy Durmaz 7 milyon TL

Taylan Antalyalı 2 milyon tl

Feghouli 3.850 milyon euro

Lemina 2 milyon 50 bin euro

Andone 2.5 milyon euro

Onyekuru 650.000 euro

Sekidika 125 bin euro

Tema Tasarım |